English
Pyccκий
Deutsch
.


Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Stomatologia zachowawcza dzieci i dorosłych

Stomatologia estetyczna

Chirurgia stomatologiczna

Periodontologia

Ortodoncja - aparaty stałe i ruchome

Protetyka

Implantologia

Pantomografia

Rentgen

Dentysta przyjazny dzieckuCennikLeczenie chorób przyzębia (periodontologia). Zapalenie dziąseł jest chorobą powszechną i występuje zarówno u dzieci i u dorosłych. Główną jego przyczyną jest zła higiena jamy ustnej oraz skłonności osobnicze. Objawy to zaczerwienienie, obrzęk dziąseł, krwawienie przy szczotkowaniu. Choroba ta w początkowym okresie jest w pełni uleczalna. Oprócz dziąsła, zmiany chorobowe mogą zająć kości i wiązadła przyzębia. Kość ulega powolnemu zanikowi. Powstają często głębokie kieszonki przyzębne, w których zalegające resztki pokarmowe, bakterie, itp. powodują dalszy stan zapalny przyzębia. Nieleczone zapalenie przyzębia doprowadza do rozchwiania zębów i późniejszej ich utraty. Taki proces chorobowy nazywamy paradontozą. Jej leczenie jest długotrwałe. Ważne jest, aby Pacjent z powyższymi objawami zgłosił się jak najszybciej do gabinetu. W zależności od etapu choroby czeka Państwa: usuwanie czynników drażniących (załogów nazębnych, nawisów wypełnień), czyszczenie kieszonek, leczenie przeciwzapalne (pasty, płukanki, żele) oraz zabiegi chirurgiczne z regeneracją tkanek przyzębia.

W obydwu placówkach oferujemy naszym pacjentom kompleksowe leczenie przyzębia oparte na wieloletnim doświadczeniu, rzetelnej wiedzy oraz zastosowaniu najnowocześniejszych metod i systemów terapeutycznych.

  • Szynowanie rozchwianych zębów za pomocą specjalnych systemów szynujących /taśm/ z włókien szklanych w połączeniu z kompozytami
  • Kiretaże - czyszczenie i niwelowanie kieszonek przyzębnych
  • Zabiegi płatowe, zabiegi plastyczne dziąseł
  • Sterowana regeneracja tkanek przyzębia - często w powiązaniu z zabiegami implantacji
  • Leczenie aft i opryszczki
  • Leczenie grzybicy jamy ustnej
  • Leczenie zmian na błonie śluzowej w jamie ustnej.
  • Korekty zgryzu - usuwanie tak zwanych węzłów urazowych, czyli miejsc narażonych na szczególne przeciążenia
.
Wykonanie: AWUI CSStomatologia 2007 Na górę