English
Pyccκий
Deutsch
.


Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Stomatologia zachowawcza dzieci i dorosłych

Stomatologia estetyczna

Chirurgia stomatologiczna

Periodontologia

Ortodoncja - aparaty stałe i ruchome

Protetyka

Implantologia

Pantomografia

Rentgen

Dentysta przyjazny dziecku



Cennik



IMPLANTY

IMPLANTY - trzecie zęby czy spełnienie marzeń by zęby odrastały na nowo???

Co to jest implant? Jest to element zastępujący korzeń własnego zęba. Zostaje on chirurgicznie wprowadzony w kość wyrostka zębodołowego. Jest punktem wyjścia do wykonania stałego uzupełnienia protetycznego (korony, mostu) lub rekonstrukcji zgryzu, kiedy nie mamy już ani jednego własnego zęba.

Wyglądem implant przypomina niewielką śrubkę o średnicy ok.3-4 mm i długości od 7 do 21 mm, pustą w środku, a nagwintowaną również od wewnątrz. Ów wewnętrzny gwint służy do umocowania protetyki. Tytan - oto, z czego zrobione są implanty. Dlaczego? Dlatego, że jest to pierwiastek doskonale tolerowany przez organizm, który nie traktuje go jak "ciało obce" i jest na tyle wytrzymały, żeby znieść obciążenia takie, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Ważne! Układ odpornościowy organizmu "nie widzi" tytanu, nie może, więc go odrzucić. Po umieszczeniu w kości implantu, automatycznie - jak po złamaniu, np. nogi-następują procesy naprawczo-gojące, zwane osteointegracją, które trwają od 3 do 6 miesięcy. Ważne! Po tym okresie następuje tzw. obciążenie implantu i możemy myśleć o wykonaniu uzupełnień protetycznych, by przywrócić pacjentowi pełny uśmiech.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (jak do leczenia), w osłonie antybiotykowej, często trwa krócej niż niejedna ekstrakcja. Trzeba wiedzieć, że leczenie implantologiczne trwa długo, ale w zamian otrzymuje się solidną podbudowę pod rozwiązania protetyczne. Każdy pacjent leczony implantologicznie powinien ściśle stosować się do zaleceń swojego lekarza dotyczących higieny jamy ustnej i częstych wizyt kontrolnych.

Innym rozwiązaniem są tzw. implanty jednoczasowe. Różnią się one od poprzednich tym, iż implant jest jednoczęściowy. Część koronowa i korzeniowa stanowią w nim jedną całość co umożliwia założenie korony lub mostu na implanty w dniu zabiegu. Skraca to okres oczekiwania na ostateczną prace protetyczną, jak również zmniejsza ilość koniecznych wizyt.

O tym jednak jaki rodzaj implantu najbardziej wskazany jest w konkretnym przypadku decyduje lekarz po ocenie zdjęcia panoramicznego RTG oraz warunków panujących w jamie ustnej.
.
Wykonanie: AWUI CSStomatologia 2007 Na górę